3d Animasyon Tanıtım Filmi

3d Animasyon Nedir ?

3d Animasyon, 3 boyutlu modelleme programları ile modellemesi yapılan, daha sonra render adı verilen (görselleştirme) süreçten geçerek oluşturulan video parçalarıdır. Öncelikle senaryosu yazılır. İş bu senaryoya göre (eğer gerekiyorsa) keşif yapılması gereken alan ziyaret edilir. İhtiyaç duyulan modeller modellenir. Tüm modeller hazırlanıp önceden yazılmış olan senaryoya göre hareketlendirildikten sonra render sürecine geçilir. Render sürecinden sonra video, senaryoya uygun profesyonel seslendirme için stüdyoya alınır. Son montajı yapıldıktan sonra teslim edilir.

3d Animasyon Tanıtım Filmi Avantajları Nedir ?

Dijital ortamda modellemesi yapılarak üretilen 3d videoların, bilinen tanıtım filmlerine kıyasla en büyük farkı, ürünü/hizmeti henüz üretmeden tanıtabilir, satışını sağlayabilirsiniz. Örneklendirelim; gayrimenkul sektöründe projeniz tamamlanmadan potansiyel müşterilerinizi bulmak istersiniz. Dolayısıyla mevcut mimari plana göre 3d çizimi yapılır, animasyon haline gelir ve siz henüz inşaat sürecindeyken projeniz müşterilerini bulmaya başlamıştır. Başka bir sektörden örnek vermek gerekirse; savunma sanayisinde sipariş almadan yapılan üretim bir adet prototiptir. Ancak sipariş alabilmek için ürünü henüz seri üretime almadan önce yeterince tanıtımını yapmanız gerekir. Bu da ancak 3d animasyon tekniği ile mümkün olur.

Özetle; 3d olarak hazırlanan tanıtım çalışmalarının en büyük avantajı, siz henüz imalatını yapmamış olsanız dahi potansiyel müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz. Satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Hangi Sektörlerde Kullanılır ?

Üretimi oldukca maliyetli olan ağır sanayi makinalarının tanıtım ve satışlarında kullanılır. Özellikle fuar alanlarında TV’ ekranlarından tanıtım çalışmaları yapılır. Gayrimenkul sektöründe çoğunlukla proje işlerde kullanılır. İnşa süreci tamamlanmadan evvel potansiyel müşterilerin bulunmasını ve sağlar. Festival & Etkinlik projelerinde, özellikle sponsor arayış sürecinde projenin yeterince iyi anlatılabilmesi için 3d animasyonu yapılır. Savunma sanayisinde, eğitim öğretim sektöründe, belgesellerde vb. sektörlerde sıkca kullanılır. Özetle, bir ürünü / hizmeti gerçekleştirmeden tanıtımı yapılmak istenen, ihtiyaç duyulan her sektörde kullanılır.

Leave A Comment

Your email address will not be published.