3D Mimari Modelleme

3D MİMARİ MODELLEME

Üç boyutlu modelleme de öncelikle 3D nin ne demek olduğuna değinelim. 3D Basitçe derinliği olan anlamındadır. İngilizcesi “3 Dimension” yani “3 Boyutlu” demektir.
Gerçek hayatta bir nesnenin 3 boyutlu olduğunu anlamamızın birden fazla algısal sebepleri bulunur. İki gözümüzün olması, nesnenin gözlerimize olan uzaklığı, nesnenin kendi çapındaki konumlanma şekli, Kendi hareketimiz ya da nesnenin hareketi hayatı 3D algılamamızı sağlar.

Günümüzde, pazarlamanın en etkin aktörlerinden biri teknolojidir. Teknolojinin gelişmesi ile görsel iletişim alanında büyük yenilikler halk arasında kabul gördü ve algı bu yönde gelişti. 3 boyutlu mimari, inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaya başladığından bu yana 3D mimari görselleştirmenin, inşaat sektörünün büyümesine muazzam katkısı olmuştur. Üç boyutlu mimari modelleme bir inşaat projesinin inşasına başlanmadan pazarlanmasına olanak sağlıyor. 3D mimari animasyonları ile müşterilerinize, projenizin mimari yapısı ve peyzajı hakkında detaylı bilgi verebilirsiniz. Proje için planlanan bölgenin fiziki hatta mevsimsel özelliklerini 3D mimari animasyonlar ile anlatabilirsiniz.

3D mimari tasarımlar sadece yeni projeler için değil tarihi ve kültürel mirasımız olan ibadethaneler, antik yapılar, turistik önem taşıyan mimari yapıların tanıtımını yapmak amaçlı da hazırlanmaktadır.

3D boyutun yaygın olarak kullanılması ve tercih edilen tanıtım unsurları arasında olması, 3D mimari modelleme fiyatlarını orta ve küçük ölçekli firmaların da rahatlıkla faydalanabileceği makul rakamlara inmesini sağlamıştır.

İşinin ehli 3d mimari çizim yapan kadromuz ve sektörel referanslarımız ile sizlere kaliteli hizmet sunuyoruz.

One Comment

Leave A Comment

Your email address will not be published.