3d Modelleme Nedir? Nasıl Yapılır?

3d Modelleme öncesinde 3D nin ne demek olduğuna değinelim. 3D Basitçe derinliği olan anlamındadır. İngilizcesi “3 Dimension” yani “3 Boyutlu” demektir. Gerçek hayatta bir nesnenin 3 boyutlu olduğunu anlamamızın birden fazla algısal sebepleri bulunur. İki gözümüzün olması, nesnenin gözlerimize olan uzaklığı, nesnenin kendi çapındaki konumlanma şekli, Kendi hareketimiz ya da nesnenin hareketi hayatı 3D algılamamızı sağlar.

Günümüzde, pazarlamanın en etkin aktörlerinden biri teknolojidir. Teknolojinin gelişmesi ile görsel iletişim alanında büyük yenilikler halk arasında kabul gördü ve algı bu yönde gelişti.

3D modelleme nedir? 3D modelleme nasıl yapılır?

3D Modelleme bir 3D Tasarım programı ile bilgisayar ortamında somut olan nesnelerin ya da hayali karakterlerin 3 boyutlu görselleştirmenize ve onları değiştirebilmemize olanak sağlar. Modelleme geniş bir kavramdır ve 3 boyuta sahip olan her ürün 3d görselleştirilebilir.

Organik modelleme, katı modelleme, karakter modelleme, mimari modelleme gibi birçok farklı alana sahiptir. Her biri kendi alanında 3 boyutlu çizim uzmanlığı ister. Firmalar iş alanları ile ilgili olan 3D görselleştirme yaptırmak istediklerinde bu ayrıma dikkat etmelidir. Mimari çizimler konusunda referans ve deneyim sahibi firmadan Markanız için bir maskot karakter isteğinizde çıkan iş sizi yeterince memnun etmeyecektir. Bunun için daha önce yaptığı karakter çalışmalarını size sunacak ve sağlam referanslar verebilecek firmalar ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

3D modelleme fiyatları, 3D modellemenin tamamlanma süresi baz alınarak saat üzerinden ücretlendirilir. Fiyat politikası her firmada değişiklik gösterebilir. Tam anlamıyla reklam ve tanıtım faaliyetlerinizi Görsel Productions farkı ile daha hızlı, daha verimli, daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

2 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.