İstanbul Tanıtım Filmi

İstanbul Tanıtım Filmi ?

İstanbul tanıtım filmi deyince akla gelen İstanbul’u anlatan bir tanıtım filmi olacaktır. Hayır, bizler İstanbul ‘da faaliyet gösteren kurumların tanıtım filmi yaptırması üzerine bir konu işleyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti ‘nin neredeyse %25 ‘i İstanbul ‘da yaşamakta. Firmalarınsa neredeyse yarısı bu şehire yığılmış durumda. Dolayısıyla oldukca sıkı bir rekabet ortamı var. Oldukca yüksek standartlarda hizmet veriyor, kaliteli ürünler üretiyor olabilir ama yine de hak ettiğiniz müşteri kitlesini yakalayamıyor olabilirsiniz. Tam tersinden bakacak olursak, firmanızın verdiği hizmet ve ürün standartlarının çok altında hizmet veren rakip firmalarınız daha yüksek oranlarda satış yapıyor olabilir. Elbette bu adil olmayan durumu düzeltmek mümkün: Yeterince reklam, tanıtım ve iyi bir tanıtım filmi hazırlamak.

 

Neden Tanıtım Filmi ?

Uluslararası anket – istatistik ve demografi araştırma şirketlerinin verileri gösteriyor ki insanlar teknoloji karşısında tembelleşiyor. Dolayısıyla müşteri kitleniz de tembelleşiyor. Popüler Sosyal medya platformlarının arasında Video içerikli olanlar yükseliyor. Yıllardır faaliyet gösteren haber siteleri dahi, istisnasız yayınladıkları her habere kısa video parçacıkları eklemeye başladı. Kitle o kadar tembelleşti ki artık metin içerikler değerini kaybetmeye başladı, çünkü kimse okumak istemiyor. O halde hedef kitlenize ulaşmak ve ona dokunmak için Video içeriğe ihtiyacınız var.

 

İstanbul Tanıtım Filmi Firmaları ?

Hem yüksek kalite, hem de ekonomik bir tanıtım filmi yaptırmak için yüksek rekabetin olduğu bir şehirde doğru firmayı seçmek zor görünebilir. Tanıtım filmi / prodüksiyon keyifli görünen bir sektör olduğu için, doğru firmayı ararken zorluk çekebilirsiniz ancak bu kalabalığı elemek oldukca basit. Aşağıdaki maddeler yanlış firmaları elemeniz için yardımcı olabilir.

  • Tanıtım filmi yapan firma kaç yıllık tecrübeye sahip? Bu önemlidir çünkü genç bir firma: muhtemelen çekime / sahaya indiğinde, görüp geçirmiş firmaların yaşadığı ve çözüm ürettiği sorunları henüz yaşamamış, deneyim edinmemiş olacaktır. Bu da tanıtım filminizin kalitesini düşürecek, hatta kaparo olarak ödediğiniz rakamın yanarak siparişinizin iptal olmasına kadar götürecek bir unsurdur.
  • Tanıtım filmi yapan firmanın referansları ne durumda? Firmanın ne kadar çok referans çalışması varsa deneyimi de o kadar yüksek olacaktır. Hatta bu deneyim, hizmet skalası geniş olduğu için, prodüksiyon firmasının bütçenize uygun ekipman ve personel ile alınabilecek en iyi sonucu almasını sağlar. Ayrıca bu eleme sürecinde başka firmaların referanslarını kendi referansı olarak kullanan firmalardan uzak durunuz.
  • Ekipman? Fiyat teklifi alırken bu detaya önem veriniz. Anlaşma sağladıysanız da takibini ihmal etmeyiniz. Fiyat teklifinde A7S2, Blackmagic, Jimmy Jib vs. gibi yüksek maliyetli ekipmanlar ile anlaşma sağladıysanız çekim günü de bu ekipmanlar ile yapıldığına emin olunuz.
  • İnternet görünürlüğü ne durumda? Prodüksiyon firmaları teknolojiye göbekten bağlıdır. Dolayısıyla iyi bir prodüksiyon firması sürekli olarak Ar-Ge yatırımı yapmak zorundadır. İnternet ve Sosyal Medya ‘da bu yatırımlardan biridir. Burayı okuyorsunuz çünkü bu sayfaya Google üzerinden ulaştınız. Dolayısıyla Ar-Ge yatırımını önemseyen bir firmanın sitesindesiniz.

Ya da bu zahmete girmeyin, Görsel Productions ‘dan fiyat teklifi almak için iletişime geçiniz.

Leave A Comment

Your email address will not be published.