Nasıl başlayabilirim?

Hedefinizi göstermek için sesli bir gösterim yapın, ancak kaydettiğiniz içeriğin güçlü olmasını sağlayın. Bu kayıt, dikkat çekmeniz ve dinlenmemiz için profesyonel ortamlarda yapılmalıdır.

Nasıl deneyim kazanabilirim?

Uniceff gibi firmalar için gönüllü çalışmayı düşünün. Deneyim kazanmak, iletişim kurmak ve çıtayı yukarı kaldırmak için bu harika bir yoldur! Hastane Radyosu veya okuldaki çocuklara okumayı da deneyebilirsiniz.

Herhangi bir eğitim kursu tavsiye ediyor musunuz?

İstanbul merkezi olmak üzere kendilerini bu alanda kanıtlamış firmalar bulabilirsiniz. Seslendirmenizden en iyi sonucu almak için gerçekten nasıl bir yolda ilerlemeniz gerektiğini sizlere öğretiyor olacaklar, ama sakın unutmayın hiç bir işte pratik yapmadan uzman olamazsınız.

Aksanlara ve karakter seslerine yatkınım, kullanabilir misin?

Sesli konuşmalar, doğal sesle yüksek ölçüler de kaydedilir. Herhangi bir televizyon ve radyo reklamını dinlerseniz, sesin doğal vurgusunda nasıl seslendirildiğini duyarsınız. Eğer üreticiler belli bir vurguyla birilerini istiyorlarsa, doğal olarak bu şekilde konuşan birini işe alacaklardır. Eğer bir doğulu bir aksanı istiyorsa, Doğulu bir seslendirme sanatçısı ile çalışırlar.!

Bununla birlikte, vurgularda ve karakterlerde son derece iyi iseniz o zaman sesiniz animasyonlarda ve karikatürlerde kullanılır, ancak sese zarar vermeden birkaç saat boyunca karakteri veya aksanı sürdürebilmeniz çok önemlidir! Bunun içinde kendinizi deneyerek hangi aşamada olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Demo kaydımı oluşturabilir misin?

Firmamız başvuru kısmında uygun gördüğü kişilerin kayıtlarını almak için sizlere gün ve zaman bilgisini paylaşacaktır.

Demolarınız da,  genellikle reklam, belgesel, anlatı, anons ve bazen drama olmak üzere farklı okumalar istemektedir.

Reklamlar –  3 veya daha fazla kayıt altına alınmalıdır ve bir seslendirme olarak dinamik aralık ve esneklik göstermesi gerekir. Araştırmanızı yaptığınızdan ve kaydedilen içeriğin sesli güncel eğilimlerle alakalı olduğundan emin olun.

Belgesel & Anlatı – Genelde doğal konuşma bu alanda avantaj sağlar. Bir seslendirme ajansı olarak müşterilerin, ticari’ olanı değil gerçek olanı duymak istedikleri için daha fazla talep ettiklerini görüyoruz.

Promosyonlar, IVR , Anons ve Kurumsal kimlik – Doğal aksan tarzında kaydedilmiş olma eğilimindedir ve çoklu kullanımda sesiniz ünlenebilir. Sayısız şirket, markaları için sayısız çevrimiçi promosyon, TV promosyonu vb. yaratılmaktadır – Özellikle de o zorlayıcı tıbbi kılavuzlardan birini okurken, telaffuzlar sizi zorlayabilir!

Dram – Günümüzde TRT radyo draması için kullanılan bu çalışma sadece bazı programlarla sınırlıdır. – Bir seslendirme ajansı geleneksel olarak bu işe dahil olmaz, bu iş oyunculuk ajansı işi olacaktır.

Bir ajansın duymak isteyeceğini düşündüğünüz, gösterimler, vurgular veya şarkı gibi diğer şeyleri eklemekten çekinmeyin, ancak yalnızca yeterince güçlü olduklarına inanıyorsanız.

Ajans olarak çeşitlilik ve tür arıyoruz. Sesinizin çok yönlü ve uyarlanabilir olduğunu ispatlamalısınız.

Sesimi nasıl duyarım?

Daha fazla okuyun pratik yapın her zaman daha fazlası vardır unutmayın. Tekrar tekrar kayıt alıp dinlemekten çekinmeyin. Unutulmamalıdır ki bu çok rekabetçi bir endüstridir ve sadece en iyileri tek başına seslendirmeden hayatını kazanmaktır.

Görsel Productions beni temsil edebilir mi?

Seslendirme sanatında sizlerinde yeri olduğunu düşünüyorsanız seslendirme başvuru formunu doldurarak sizlerde hemen yerinizi alabilirsiniz.

  Adınız Soyadınız*
  Doğum Tarihi*
  Cinsiyet*
  Telefon Numarası
  Cep Telefonu*
  E-mail Adresi*

  Öğrenim Durumu ve Mesleki Bilgiler

  Öğrenim durumunuz
  Seslendirme dalında aldığınız eğitimler

  Mesleğiniz

  Anadilinize yatkın yabancı dilleriniz

  Çalışmak istediğiniz seslendirme bölümü

  Gün içinde müsait olduğunuz vakitler

  İş Deneyimleriniz

  En son yaptığınız projeleriniz ve açıklamalarınız

  Max:3mb /wav,mp3,m4a


  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir